Teleopieka dla seniora

Postaram się dziś wyjaśnić, jak działa teleopieka dla seniora. Jest to system teleinformatyczny, który wspiera opiekę nad osobami samotnymi, niesamodzielnymi czy niepełnosprawnymi.

Teleopieka dla seniora w praktyce

O tym jak działa teleopieka dla seniora czy osoby niepełnosprawnej w praktyce najlepiej wyjaśnię na przykładzie 74-letniej, pani Zosi i teleopiekuna Andrzeja. Pani Zosia mieszka samotnie w Kielcach, jej córka mieszka i pracuje w Warszawie, a syn kilka domów od swojej mamy.

teleopieka dla seniora

Nagle Pani Zosia źle się poczuła, a że ma problemy z ciśnieniem i sercem zdecydowała się zgłosić zagrożenie. Wcisnęła przycisk SOS na swojej opasce. Po chwili zgłoszenie przyjął Andrzej – dyżurujący teleopiekun. Natychmiast zlokalizował Panią Zosię i sprawdził podstawowe parametry na swoim monitorze. Okazało się, że Pani Zosia ma niebezpiecznie wysokie ciśnienie. Nie było na co czekać.

Po chwili rozmowy, Andrzej zdecydował się na połączenie z Arturem (synem Pani Zosi), który był w domu. Andrzej cały czas rozmawiał z Panią Zosią na innej linii. Pan Artur zdecydował, że natychmiast pobiegnie do mamy i sprawdzi co się dzieje.

Do momentu przyjścia Pana Artura, Andrzej monitorował parametry Pani Zosi i utrzymywał z nią kontakt. Na szczęście był to fałszywy alarm. Pani Zosia po prostu zaczęła myć okna. Oczywiście Pan Artur dokończył pracę …

Indywidualna teleopieka dla seniora

W powyższym przykładzie wszystko dobrze się skończyło. Jednak w momencie zagrożenia teleopiekun powiadomi służby ratunkowe. Tak działa bowiem system indywidualnego, mobilnego wsparcia seniorów, osób niepełnosprawnych i mieszkających samotnie.

Czy chcesz, zapewnić podobną mobilną opiekę swoim bliskim ? Zapraszamy do kontaktu, bezpośrednio na 730 775 333 lub drogą e-mailową. Porozmawiajmy o mobilnym wsparciu i możliwości jaki możemy zapewnić.