Korzyści dla samorządu

Wdrożenie systemu teleopieki TELEOPIEKUNI.pl, to nie tylko bezcenne wsparcie mieszkańców w sytuacji zagrożenia, ale również dodatkowe korzyści dla samorządu:

 1. Innowacyjna forma wsparcia seniorów, osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych, jako narzędzie polityki senioralnej i zadanie własne samorządu.
 2. Wsparcie 24/h certyfikowanego teleopiekuna
 3. Szkolenie z obsługi opasek SOS i systemu TELEOPIEKI dla uczestników wsparcia, w siedzibie samorządu
 4. Oferta dla samorządu obejmuje również dodatkowo szkolenie z bezpiecznej obsługi komputera i internetu (w tym bezpiecznych zakupów) dla uczestników projektu
 5. Seniorzy mają dostęp do cyklicznych Konferencji online (internetowych webinarów), prowadzonych przez m.in. lekarzy, fizjoterapeutów, prawników, psychologów, urzędników administracji państwowej)
 6. Teleopieka to opcjonalnie również pomoc mobilnego doradcy i wsparcie seniorów przy zakupach
 7. korzyści dla samorząduStatuetka „OPIEKUŃCZY GOSPODARZ” dla Gminy/ Starostwa/ Samorządu Wojewódzkiego, za szczególną troskę o seniorów i osoby niepełnosprawne.

Nie można również zapominać o dodatkowych, bardziej globalnych korzyściach, płynących z realizowania przez samorząd systemu teleopieki, jakimi są:

 • wsparcie systemu powiadamiania ratunkowego,
 • odciążenie aktywnych członków rodzin i opiekunów,
 • wydłużenie możliwości samodzielnego życia, opóźnienie konieczności korzystania z DPS,
 • aktywizacja samopomocy sąsiedzkiej

Globalne korzyści dla samorządu i społeczeństwa

Każdy współpracujący z Nami samorząd przyczynia się dodatkowo do zwiększenia liczby osób niepełnosprawnych aktywnych zawodowo!

 

Po stronie samorządu pozostaje wyznaczenie osoby do kontaktu w sprawie wdrażania systemu teleopieki oraz zorganizowanie spotkania z uczestnikami projektu, w celu przeprowadzenia szkolenia z obsługi, konfiguracji opasek oraz uzupełnieniu niezbędnej dokumentacji.

Zgodnie ze statystykami, starzejącego się społeczeństwa warto zadbać o seniorów już dziś.

korzyści dla samorządu z teleopieki

Przed podjęciem decyzji o współpracy z Nami warto poznać dodatkowe atuty, które Nas wyróżniają na www.teleopiekuni.pl/co-nas-wyroznia. Dodatkowe informacje i warunki przystąpienia do projektu 730 775 333.